Vadí vám stísněné lodní kabiny na lodi, a přesto byste rádi trávili dovolenou na vodě? Tak proč nevyzkoušet plovoucí plošinu Punta de Mar, kterou navrhli architekti z ateliéru Mano de Santo. První prototyp se již objevil v klubu Náutico ve Středozemním moři.
Punta de Mar je plovoucí plošina s minimalistickým architektonickým designem, který je funkční a zároveň šetrný k životnímu prostředí. A jaký je cíl projektu? Jeho tvůrců chtěli „podpořit vnímání okolí všemi smysly a integraci do přírodního prostředí společně s intimitou, pohodlím, uvolněním a pocity spokojenosti pro hosty.“
Samostatnou konstrukci lze snadno táhnout po vodě či přepravovat po silnici.
Projekt chce povznést koncepci zážitkové turistiky na další úroveň. S celkovou plochou 74 m 2 je tento obytný pavilon s dvěma podlažími určený k užívání dvěma lidmi.
V prvním podlaží o ploše 40 m 2 je k dispozici salonek s vlastní koupelnou a soukromou terasou, která slouží jako rozšíření vnitřního prostoru. Druhé patro o ploše 34 m 2 je chill-out paluba, tedy prostor určený pro relaxaci.
Moderní technologie
Hosté Punta de Mar mají neustálou kontrolu nad svým ubytováním, a to díky moderním technologiím, které jim umožňují regulovat osvětlení, zvuk i úroveň zabezpečení.
Fotogalerie |
Zobrazit fotogalerii
Plošina negeneruje odpady, protože je to modulární struktura se systémem „Plug & Go“. Další výhodu představuje i to, že samostatnou konstrukci lze snadno táhnout po vodě či přepravovat po silnici.
Může se tak přemístit na různá místa, která mají k dispozici síťové a elektrické napájecí přípojky, ať už přímořské nebo soukromé plážové hotely nabízející hostům jedinečné a exkluzivní zážitky.
Sklo na prvním místě
Plovoucí plošina vyžadovala i použití moderních materiálů, zejména speciálního skla, které by propouštělo světlo a zároveň chránilo před sluncem. „Pro projekt jsme si vybrali společnost Guardian Glass, protože byla schopná dodat nám trojité sklo zajišťující dostatečné úspory energie, bezpečnost i zvukovou izolaci,“ říká Francesc de Paula García, architekt z ateliéru Mano de Santo.
Architekti totiž hledali úplné propojení s okolím, což jim dovolilo právě sklo, které umožnilo 360stupňový výhled do okolí. „Hosté se tak cítí obklopeni přírodou. Jde o naprostou integraci do prostředí, stírá se hranice mezi interiérem a exteriérem,“ zdůrazňuje García.
Pro interiér bylo zvoleno sklo Guardian SunGuard® HD Silver 20 (v šatních prostorech, na čelech postelí a v koupelně) s cílem pohrát si s různými odlesky. Díky různým efektům zrcadlení lze těmto intimnějším oblastem dodat větší soukromí.
Za celý projektem plovoucí plošiny stojí architektonické studio Mano de Santo a KMZero, Open Innovation Hub, které jsou součástí skupiny Martinez Group.
Leave a Comment