Tři roky stačily. Zamilovaná dvojice opouští vysněný dům v pralese

Mladý australský architekt Jesse Bennett společně se svou ženou, designérkou Anne-Marie Campagnolovou, si postavili unikátní vilu. Stojí v chráněném území Gondwanských deštných pralesů. Nyní unikátní stavbu opouští a nabízí ji dalším zájemcům.

„Chtěli jsme si zpříjemnit život tak, že si ho zjednodušíme a budeme blíž přírodě,“ popisuje majitel a spoluautor vily architekt Jesse Bennet. Takový byl plán, který stál před pěti lety na začátku celého projektu.

Jesse a Anne-Marie celý rok intenzivně hledali vhodný pozemek ke stavbě, než konečně narazili na výjimečnou zelenou parcelu o rozloze 4 818 metrů čtverečních ležící deset minut jízdy od queenslandského přístavního města Cairns. Poloha místa ve svahu uprostřed bujné vegetace, s výhledem na vrcholky kopců, vybízela ke stavbě domu, jenž se přizpůsobí terénu.

Fotogalerie

Zobrazit fotogalerii

Jesse Bennet vytvořil konstrukční „sendvič“ s velkou propojenou obytnou zónou, třemi ložnicemi a dvojicí koupelen. Inspiroval se slavnou organickou brazilskou architekturou. Do středu betonového těla, mezi podlahy a stropy, vsunul plně prosklený interiér plný detailů a důmyslného vybavení, ve kterém je jasně čitelný designérský rukopis Anne-Marie Campagnolové.

Ta vnesla mezi hrubé betonové stropy a vystěrkované podlahy kontrasty v podobě jemných reliéfních kachlů v koupelně na vaně i ve sprchovém koutě, bohatých textilních struktur na sedacím nábytku i jemných tapet na stěnách v privátní části vilky.

Dům s bazénem o rozloze dvě stě osmdesát metrů čtverečních skrývá hravé detaily, které potvrzují domu identitu skrýše v džungli: prosklenou fasádu lemují další zelené rostliny, do ložnice se vchází tajnými dveřmi z obytné knihovny a palmy a listy se objevují nejen za okny, ale i na stěnách. Ložnice je vytapetovaná florální textilií.

Podle majitelů a tvůrců jsou interiéry, do kterých vstupuje na každém kroku příroda, pro život klíčové. Jejich studio se živí výrobou a prodejem nábytku a osvětlení, vlastní byt pojali jako showroom.

Konstrukčně minimalistické knihovny, růžová na míru vyrobená sedací souprava s taburety a bohaté dřevěné obklady nesou jasné známky retrostylu. Výrazné černé lustry v hlavní obytné části jsou od majitelčina oblíbence designéra Vernera Pantona. Dámská šatna s oděvy a doplňky uloženými v sofistikovaných nikách potažených geometrickými tapetami, které se opakují i na stěnách v pracovním koutě, připomíná luxusní butiky.

Sázka na výjimečný pozemek se dvojici vyplatila.

Stavba domu trvala šest měsíců a mladí majitelé po celou dobu na pozemku kempovali, aby mohli dohlížet a pracovat na stavbě, kterou z velké části zrealizovali svépomocí. Jesse je pyšný, že v tropickém horku deštného pralesa dokázal zdolat nejednu překážku: například gabionovou zeď postavil zcela sám. V domě manželé žili od roku 2015 dosud.

Vila ověnčená architektonickými cenami a uznáním odborné veřejnosti je v realitní nabídce v přepočtu za sedmdesát milionů korun. V ceně je stavební povolení na výstavbu druhé vily na odlehlejším konci parcely a stavební plány z pera architekta Jesse Bennetta.

Leave a Comment